Fon Plastik San. ve Tic. A.Ş. 1982 yılında İstanbul'da Elektrik Mühendisleri Özden Turgut ve Necmi Baysal tarafıdan kurulmuştur. Kuruluşundan itibaren üretimde kalite ve tasarımı her zaman en önemli ilkesi olarak belirlemiş, bu doğrultuda kendini geliştirmekte ve yenilemektedir.

Plastik banyo ve mutfak gereçleri imalatı ile başlayan üretimi, 2000 yılı itibariyle özellikle aydınlatma ve elektrik yan sanayi firmalarına teknik plastikten fason üretim ile devam etmektedir. 1.500 m2 kapalı alanda, 10 adet yeni teknoloji servo motorlu plastik enjeksiyon makinası ile sektöre yan sanayi olarak hizmet vermektedir.

Gelişen teknolojiye her zaman yatırım yapan Fon Plastik bu doğrultuda her yıl makina parkurunu genişletmeyi ve yenilemeyi kendine ilke edinmiştir. Yapmış olduğu yatırımlar müşterilerine yüksek kalite ve düşük maliyet ile hizmet verebilmesine olanak sağlamaktadır. Sahip olduğu geniş depo alanı müşterilerine yüksek stoklu çalışabilme imkanı sunmaktadır. Bu durum özellikle montaj ve bant hatları ile çalışan müşterileri için yüksek tedarik güvenliği sağlamaktadır.

Fon Plastik olarak amacımız, müşterilerimiz ile güven ve gelişime dayalı uzun vadeli iş ortaklıkları kurmaktır.